GW Instek PSB-2800LS 800W Slave (Booster) Unit For Current Extension Only
Harga
Rp. 33.225.000
Dilihat Sebanyak
51 kali
Perhatian!
Spesifikasi GW Instek PSB-2800LS 800W Slave (Booster) Unit For Current Extension Only
============================================================
Features
·         Output Voltage Rating : 80V/800V
·         Output Power Rating : 400W-800W
·         Constant Power Output for Multi-Range(V&I) Operation
·         Series and Parallel Operation(2 Units in Series or 4 Units in Parallel Maximum)
·         Sequence function edited by PC will be controlled through power supply optional interface
·         Standard Interafce: RS-232C / USB / Analog Control Interface
OUTPUT RATING
-Voltage : 80V
-Current : 80A
-Power : 800W
REGULATION (CV)
-Load : N/A
-Line : N/A
REGULATION (CC)
-Load : N/A
-Line : N/A
RIPPLE AND NOISE
-CV p-p : N/A
-CV rms : -
-CC rms : -
PROGRAMMING ACCURACY
-Voltage : N/A
-Current : N/A
-Power : N/A
READ BACK ACCURACY
-Voltage : N/A
-Current : N/A
-Power : N/A
RESPonSE TIME
-Raise Time (Full load/No load) : N/A
-Fall Time (Full load) : N/A
-Fall Time (No load) : N/A
-Load Transient Recover Time (Load change from 50-100%) : N/A
PROGRAMMING & MEASUREMENT RESOLUTION
SERIES & PARALLEL CAPABILITY
-Channel Number : For PSB-2800L Only
-Series Operation : For PSB-2800L Only
-Parallel Operation : For PSB-2800L Only
-Parallel with booster PSB-2800LS : For PSB-2800L Only
INTERFACE : USB, RS-232C
POWER SOURCE : 100VAC to 240VAC, 50Hz to 60Hz, single phase
DIMENSIONS & WEIGHT : 210(W) x 124(H) x 290(D)mm, Approx. 7kg
ACCESSORIES : User Manual (CD) x 1, AC Power Cord x 1, External Control Connector (26pin), Screws for output terminals on rear panel, Protection covers for output terminals on rear panel, Protection caps for output terminals on the front panel, GND Cable, USB Cable