GW Instek PSW 30-36 (0-30V/0-36A/360W) Multi-Range DC Power Supply
Brand
GW Instek
Minimum Pembelian
1 Unit
Pengiriman
1 Hari Setelah Pembayaran
Lokasi
Banten - Tangerang Selatan - Pondok Aren
Harga
Rp. 29.250.000
Dilihat Sebanyak
54 kali
Perhatian!
Spesifikasi GW Instek PSW 30-36 (0-30V/0-36A/360W) Multi-Range DC Power Supply
============================================================
Features
·         Voltage Rating: 30V/40V/80V/160V/250V/800V, Output Power Rating: 360W ~ 1080W
·         Multi-range Voltage & Current Combinations in One Power Supply
·         CV/CC Priority; Particularly Suitable for the Battery and LED Industry
·         Adjustable Slew Rate
·         Series Operation (2 units in Series) for (30V/40V/80V/160V)
·         Parallel Operation (to 3 units Parallel) for (30V/40V/80V/160V/250V/800V)
·         High Efficiency and High Power Density
·         1/2, 1/3, 1/6 Rack Mount Size Design (EIA/JIS Standard) for 360W, 720W, 1080W
·         Standard Interface: LAN,USB,Analog Control Interface
·         LabView Driver
Specifications
OUTPUT RATING
*Voltage : 0V – 30V
*Current : 0 – 36A
*Power : 360W
REGULATION (CV)
*Load : 20mV
*Line : 18mV
REGULATION (CC)
*Load : 41mA
*Line : 41mA
RIPPLE & NOISE (Noise Bandwidth=20MHz; Ripple Bandwidth=1MHz)
*CV p-p : 60mV
*CV rms : 7mV
*CC rms : 72mA
PROGRAMMING & MEASUREMENT ACCURACY
*Voltage : 0.1% + 10mV
*Current : 0.1% + 30mA
PROGRAMMING & MEASUREMENT RESOLUTION (By PC Remote Control Mode)
*Voltage : 1mV
*Current : 1mA
INTERFACE : LAN, USB, Analog Control
POWER SOURCE : 85VAC – 265VAC, 47 – 63Hz, single phase
DIMENSIONS & WEIGHT : 71 (W) x 124 (H) x 350 (D) mm, Approx. 3kg
ACCESSORIES : CD-ROM x 1, ( GTL-123 Test Lead x 1 (for PSW 30V/40V/80V/160V), Power Cord x 1 Programming Manual, User Manual), GTL-240 USB Cable ”L“ Type x 1, PSW-004 Basic Accessories Kit x 1 (for PSW 30V/40V/80V/160V), Includes : M4 Terminal screws and washers x 2, Air Filter x 1, Analog control protection dummy x 1, Analog control lock lever x 1, M8 terminal bolts, nuts and washers x 2
===========================================================
Untuk informasi dan pemesanan, silahkan menghubungi :
Telp. & WA : 62.813.3117.0440
Mail : asiaindustri@gmail.com
Tampilkan Lebih Banyak
Asia Industri
WHO WE ARE?
WE SELL STUFF FOR INDUSTRIAL INSTRUMENT.
The stuff that you needed for your company and factory
Tampilkan Lebih Banyak
Free Member
Perumahan Mahkota Simprug Blok B14/6, Kel. Gaga, Kec. Larangan, Kota Tangerang - Banten
Banten - Tangerang Selatan
Login Terakhir 07-11-2024
Produk Baru
Hongzhuo Silicone Utensil 11Pcs+Wada
Rp. 75.500
Mesin Serut Kayu Elektrik | Electric
TV Android 32 inch Smart TV 4K UHD Android 12.0 LED TV 43 Inch WIFI Televisi Youtube/Netflix
TV Android 32 inch Smart TV 4K UHD A
Lenovo V14 Gen 4 AMN LGID AMD Athlon Silver 7120U Win11 Home 8GB 256GB SSD 14" FHD TN 250nits 45% NTSC Antiglare Integrat Lenovo Official Store
Lenovo V14 Gen 4 AMN LGID AMD Athlon
Lampu Tenaga Surya otomatis outdoor 1500W waterproof matahari lampu LED sensor gerak lampu jalan