GW Instek PLR 20-36 (0-20V/00-36A/720W) Low Noise DC Power Supply
Harga
Rp. 42.075.000
Dilihat Sebanyak
62 kali
Perhatian!
Spesifikasi GW Instek PLR 20-36 (0-20V/00-36A/720W) Low Noise DC Power Supply
============================================================
Features
·         Output Voltage Rating : 20V/36V/60V
·         Output Power : 360W/720W
OUTPUT RATING
*Voltage : 0V – 20V
*Current : 0 – 36A
*Power : 720W
REGULATION (CV)
*Load : 3mA
*Line : 2mA
REGULATION (CC)
*Load : 5mA
*Line : 10mA
RIPPLE & NOISE (Noise Bandwidth=20MHz; Ripple Bandwidth=1MHz)
*CV p-p : 30mVp-p
*CV rms : 0.5mVrms
*CC rms : 10mArms
SETTING RESOLUTION
*Voltage : 10mV
*Current : 10mA
MEASUREMENT RESOLUTION
*Voltage : 10mV
*Current : 10mA
INTERFACE : RS-232/Local bus
POWER ConSUMPTION : 1100VA
POWER FACTOR : 0.99
POWER SOURCE : Single-phase 100VAC to 240VAC, 50Hz to 60Hz