HVAS HVP-2000/230 HIGH VOLUME AIR SAMPLER
Brand
HI-Q Environment - USA
Minimum Pembelian
1 Unit
Maximum Pembelian
100 Unit
Pengiriman
45 Hari Setelah Pembayaran
Lokasi
Jawa Barat - Depok - Sukmajaya
Harga
Kontak Kami
Dilihat Sebanyak
8.072 kali
Update Terakhir
Bagikan
+ Penawaran
Spesifikasi HVAS HVP-2000/230 HIGH VOLUME AIR SAMPLER
HVAS - High Volume Air Sampler
Type : HVP-2000/230
Product : HI-Q Environment (USA)
Fungsi : Alat sampling debu total di udara ambient
Spesifikasi :
Motor pump    : Brushless  2 stage centrifugal Blower
Housing    : Anodized Aluminium outdoor shelter with lockable media roof
Cal. Flow range    : 10-50 CFM (cfm or lpm,
    : unit calibration upon rquest)
Elapsed timer    : Electronic, resettable hours
    : & tenth of hours, LCD red out
    : 5 year internal battery.
 ▪ Unit Net weight    : 57 lbs
Shipping weight    : 20"x20"x50"@52lbs (box 1)
    : 18"x18"x24"@10lbs (box 2)
Power    : 230 VAC, 50/60Hz
Holder Filter    : 8" x 10" (included)
Filter Paper   : 100 sheet (8" x 10")
    : 2 Brush set
    : Continuous Flow/Pressure Recorder 24 hours x 7 days
    : Continuous Flow Pressure recorde 230VAC