Sanwa DCM-400AD
Brand
Sanwa
Pengiriman
3 Hari Setelah Pembayaran
Lokasi
Harga
Kontak Kami
Dilihat Sebanyak
165 kali
Perhatian!
Spesifikasi Sanwa DCM-400AD
Digital Clamp Meter Sanwa DCM400AD
Basic Features
4000 count / 42 segment analog bar graph
DC / AC current 40A/ 400A
Data hold / Range hold
Relative value
Continuity check buzzer
Auto power off ( 30min.)
Low battery power indication
Download Manual ZIP file
Display : numeral display 3999, bar graph 42 segments
Sampling rate : 2 times / sec. 20 times / sec. for bar graph
AC frequency bandwidth : 50? 500Hz