FLOWLINE EchoPulse LR15-0010-20 Radar Level Transmitter
Lokasi
Sumatera Utara - Medan
Harga
Kontak Kami
Dilihat Sebanyak
21 kali
Perhatian!
Spesifikasi FLOWLINE EchoPulse LR15-0010-20 Radar Level Transmitter
FLOW METER The Flowline EchoPulse LR15 Pulse Radar Level Transmitter provides continuous level measurement up to 98.4ft (30m) with a 4-20 mA signal output, and is configured via its integral push button display module. The non-contact liquid level sensor is intended for petroleum, water, wastewater and diluted chemical storage or process applications in above or below grade tanks of any material. Select this sensor for challenging application conditions with low or non-corrosive media, light surface foam or agitation, higher temperature or pressure, condensation or vapor, and installation in a tank adapter, flange fitting or metal stand-pipe. Offered in three antenna sizes, select the appropriate size based upon the desired beam angle, available mounting port size and process condition. The longer the antenna, the narrower the beam width and stronger the RF signal output for more challenging processes. Features 12in to 98.4ft (30cm to 30m) ±3mm accuracy -76 to 302°F (-60 to 150°C) process temperature -14.5 to 150 psi (-1 to 10 bar) pressure rating 26GHz pulse radar, unaffected by vapor & condensation 316L stainless steel antenna & process mount 12in (30cm) dead band for utilization of the entire tank IP67 enclosure rating
Tampilkan Lebih Banyak
CV. Gihon Juma Sentosa
Untuk lebih lanjut hubungi :
CV Gihon Juma Sentosa
email:gihonjumasentosa@gmail.com
Tampilkan Lebih Banyak
Jalan Jamin Ginting KM 9,5 Gg Pinem no 8 Mangga, Medan Tuntungan, Medan
Sumatera Utara - Medan
Login Terakhir 17-11-2019
Produk Baru
Printer HP Smart Ink Tank 580 / 585
Rp. 2.350.000
Lenovo PC IdeaCentre AIO 3i 22IAP7 Intel Core i5 12450H DOS 8GB 512GB SSD 21.5" FHD IPS 72% NTSC Antiglare Integrated All-in-One Lenovo Official Store
Lenovo PC IdeaCentre AIO 3i 22IAP7 I
Rp. 9.900.000
BANGE BG7079 Tas Selempang Pria Wais
Mercusys | MU6H | AC650 WiFi USB Adapter | High Gain | 5GHz | Dual Band | Wireless Receiver | Dongle